Blog

2009-2010 Üç Büyükler Karşılaştırma Tablosu

 

İyisi ve kötüsü ile profesyonel ve amatör branşlarda ligler tamamlandı. Ülkemiz adına birçok branşlarda başarılı sonuçlar aldık. Tabiki bu başarılar geçmiş yıllara göre 😉

Asıl hedeflediğimiz branşlarda ülke olarak çokta başarılı olduğumuz söylenemez. Bunda takımları domine eden üç büyüklerimizin başarıları/başarısızlıkları rol oynamıştır. Bundan hareketle üç büyüklerin; futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinde neler yaptıklarını gösterir bir tablo hazırlamaya çalıştım. Burada herhangi bir amaç yok. Fanatikler üzerlerine alıp, konuyu başka noktalara taşımasınlar.

Sezonu bazen iyi bazen de kötü geçiren yani dalgalı bir seyir izleyen üç büyük takımımız ne yazık ki birbirlerine olan davranışlarında çoğu zaman rekabet sınırlarının üzerine çıkmışlardır. Rekabetin doğasında olan kazanma hırsı, bazen taraftarlar arasında polemik konusu olmuş, kavgalara yol açmıştır. Ancak böyle olmayınca da liglerimizin tadı çıkmamaktadır(Burada kavga olaylarını tasvip etmiyorum).

Sonuç olarak; tabloya bakıldığında bu sezon Fenerbahçe için başarılı bir sezon olmuştur. Karşılaştırmalı tablonun görselinin bir kısmı alttadır. Tablonun tamamına ulaşmak için buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Tablo excel ile hazırlanmıştır.

2010 – 2011 sezonunda üç büyüklerimiz ve diğer takımlarımıza başarılar diler, centilmence sportif faaliyetlerine devam etmelerini temenni ederim.

3byk

Not : Kaynak, excel tablosunun en altında belirtilmiştir.

0
  Benzer Yazılar

Yorumlar

  1. web tasarımı  Ağustos 9, 2010

    Paylaşım için teşekkür ederim

    cevap

Yorum Ekle