Blog

Fenerbahçe Yandex arama motorunu Google Chrome için varsayılan yapmak

fbyandex

Siz de Fenerbahçe Yandex arama motorunu Google Chrome için varsayılan yapabilirisiniz. Çok kolay olan bu işlem için ayarlardan birkaç işlem ile yapabilirsiniz. 

Bunun için öncelikle chrome ayarlardan ARA ve sonrasında da Arama motorlarını yönet seçmelisiniz. Açılan sayfanın en altına gelerek;

newara

gerekli boşukları doldurunuz. Sorgu yerine ise; ” http://www.yandex.com.tr/search/?lr=11505&clid=2231256&text=%s ” linkini yapıştırın. Bitti butonuna basarak işlemlerini tamamlayınız.

Son olarak ise; yaptığımız işlemi varsayılan olarak ayarlamalıyız. Bunun için de chrome da tekrar ayarlardan ara ve sonrasında da arama motorlarını yönet seçmelisiniz. İkinci bölümde biraz önce yeni arama motoru ekle kısmına yazdığınız (harf sırasına göre sıralanır) kelimeyi bulun. Bulduğunuzda mouse ile üzerine gelin ve boyanan satırda sağ kısımdaki ” varsayılan yap ” butonunu tıklayın.

Hepsi bu kadar. Bundan sonra ki tüm aramalarınızda Fenerbahçe Yandex arama motorunu kullanıyor olacaksınız. Teyit için arama kutusunun sol yanında Fenerbahçe logosunu görebilirsiniz…

fblogo

0
  Benzer Yazılar

Yorum Ekle